Ochotnicza Straż Pożarna w Lenartach

Jesteś tu: Strona Główna > Aktualności > 2019.12.14 Wyjazd z darami światecznymi na wileńszczyznę

2019.12.14 Wyjazd z darami światecznymi na wileńszczyznę

 

W dniu 14 grudnia 2019r. po raz kolejny  byliśmy na Litwie z pomocą dla polskich dzieci. Współorganizatorem  tego wyjazdu była śp. Dorota Bitel. Nie zdążyła jednak pojechać z pomocą do swoich ukochanych dzieci. Dokończyliśmy zaczęte przez nią dzieło, oczywiście z pomocą jej przyjaciół, którzy bardzo nam pomogli w zbiórce rzeczy potrzebnych na ten wyjazd. Delegację naszą reprezentowali  : Tomasz Skrocki – Prezes OSP w Lenartach , Józef Słowiński – wolontariusz z Krupina , współorganizator zbiórki  i wyjazdu  , Mateusz Bitel – syn śp. Doroty , Dariusz – wolontariusz z Wydmin .

     W czasie wizyty ma Wileńszczyźnie  odwiedziliśmy Józefa Aszkiełowicza proboszcza Butrymańskiej Parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła i parafii św. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Podborzu .  Dalsze kroki skierowaliśmy do Gimnazjum im. Anny Krepsztul w Butrymańcach, gdzie zostawiliśmy przywiezione dary.  Następnie odbyło się Spotkanie Bożenarodzeniowe w Centrum Społeczności w Butrymańcach .  ,  gdzie wręczyliśmy prezenty z plecakami  z wyprawkami szkolnymi  dzieciom z klasy" 0". Następnym etapem było odwiedzenie naszego przyjaciela z fundacji Wspólnota Miłosierdzia Bożego, Tadeusza Romanovskiego z Solecznik.  Odwiedziliśmy też Dom Dziecka w Kowalczukach, gdzie zostawiliśmy liczne prezenty . Dziękujemy paniom opiekunkom za poczęstunek. W Kowalczukach spotkaliśmy się z wolontariuszami z Fundacji  Polskich Wartości w czasie rozwożenia darów w ramach akcji  „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” .   Odwiedziliśmy również Marka z Szumska, chorego na zanik mięśni .  Na koniec zajechaliśmy z wizytą do rodziny Borysiewiczów również z Szumska, gdzie zostawiliśmy dary i prezenty.

    Zarząd OSP w Lenartach składa serdeczne podziękowania dla wszystkich osób oraz firm i instytucji , które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do wsparcia akcji zebrania darowizn i umożliwienie wyjazdu z darami do Polonii na Wileńszczyznę .  Przyjemność ze spotkania z rodakami  oraz radość z darów z każdej strony była wielka .
„BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIOM NA RATUNEK"

Prezes OSP w Lenartach

Tomasz Skrocki

 

 

 

 

 

 

 

 

nach oben