Kontakt Nasza OSP Strażacy Wydarzenia Centrum Album

Lenarty

Linki

Ochotnicza Straż Pożarna w Lenartach - wydarzenia

 2017

17.12.2017r. Świąteczna wizyta w Kowalczukach
Dzięki ludziom o otwartych sercach strażacy z OSP Lenarty mogli po raz siódmy pojechać do dzieci w Kowalczukach na Litwie i wręczyć im świąteczne prezenty.
W sobotę, 16 grudnia, delegacja z OSP Lenarty pojechała do Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodziny i Dziecka Rejonu Wileńskiego w Kowalczukach na Litwie. W ośrodku pomaga się matkom oraz dzieciom, które doświadczyły przemocy w rodzinie. Obecnie przebywa tam sześcioro dzieci oraz 15 maluchów uczęszcza na zajęcia dzienne. Dzieci powitały nas radosnymi okrzykami i uśmiechami, co zawsze jest bardzo wzruszające. Przygotowały występy, wiersze i piosenki. Świątecznej atmosfery dodało dzielenie się opłatkiem. Gdy rozdawaliśmy prezenty, dzieciom aż oczy błyszczały z radości.
Wychowankowie Ośrodka dostali wszystko to, o co poprosiły w listach do św. Mikołaja. Były to głównie zabawki i słodycze.
Przygotować te paczki udał się dzięki ludzi o otwartych sercach, którzy chcą pomagać, a ja z każdym rokiem coraz bardziej się przekonuję, że warto to robić, gdy widzę radość w oczach dzieci, często bardzo poranionych w życiu.
Druh. Stanisław Ciechanowicz

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

01.12.2017 Przyszła zima i żarty się skończyły
Z powodu dużych opadów śniegu przewracały się drzewa i łamały konary tarasując lokalne drogi.
Druhowie z OSP Lenarty dwukrotnie byli wzywani do usunięcia powalonych drzew na drodze powiatowej w miejscowości Bialskie Pola o odz.1.25 i Babki Olecki o godz.5.30.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

30.10.2017 Powalone drzewa
Druhowie z OSP Lenarty zostali wezwani do usunięcia powalonych drzew na drodze powiatowej w miejscowości Bialskie Pola.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

16.09.2017 Młodzi druhowie z Lenart wicemistrzami województwa

W Iławie odbyły się VIII Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lenart zajęła drugie miejsce.
Zawody sportowo - pożarnicze w Iławie odbyły się w sobotę (16.09). Powiat olecki reprezentowały dziewczęca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Kowali Oleckich i chłopięca MDP z Lenart.

Młodzi druhowie z Lenart ostatecznie zajęli 2. miejsce w klasyfikacji generalnej uzyskując 1035,2 pkt. Zwyciężyła drużyna z Kalinowa (1048,1 pkt.), a trzecie miejsce przypadło drużynie z Brzozia Lubawskiego (1033,9 pkt.). To jest już kolejny sukces chłopców z Lenart, gdyż dwa lata temu również zajęli 2. miejsce. Wtedy także minimalnie lepszą była MDP z Kalinowa.

Natomiast dziewczęta z MDP z Kowali Oleckich pomimo wywalczenia 3. miejsca w sztafecie pożarniczej 400 m z przeszkodami, ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęły 6. miejsce w województwie.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

14.09.2017 Powiatowe zawody sportowo-Pożarnicze MDP
W czwartek, 14 września o godz. 9 na stadionie w Kowalach Oleckich odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu oleckiego. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lenart zajeła 1miejsce.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

18.08.2017 Wypadek na obwodnicy
Strażacy z Lenart o godz.2130 zostali wezwani do wypadku drogowego w miejscowości Sedranki gdzie zostało poszkodowanych siedem osób.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Dacia, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu osobowym Audi- informuje Justyna Sznel z Komendy Powiatowej Policji w Olecku.
W wyniku zdarzenia do szpitala w Olecku, Ełku i Suwałkach trafiło aż 7 osób. – wśród poszkodowanych jest dwoje nieletnich – szesnastolatek, oraz roczne dziecko.
W akcji wzięło udział dwudziestu czterech strażaków, 5 karetek pogotowia ratunkowego, oraz policja. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

11.08.2017 Ponowny atak
Druhowie z OSP po raz kolejny usuwali gniazda os i szerszeni w miejscowości Bialskie Pola i Judziki.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

07.08.2017 Pomoc dla bociana
W dniu 7 sierpnia br. druhowie otrzymali nietypowe zgłoszenie dotyczące uwięzionego bociana. Po udaniu się na teren zakładu w miejscowości Lenarty i uwolnieniu bocian przekazano delikwenta do schroniska.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

20-28-31.2017 Atak szerszeni
W dniach 20-31 lipca br. druhowie z OSP Lenarty wielokrotnie byli wzywani do usunięcia szerszeni i os w miejscowości Judziki i Lenarty.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

08.07.2017 Powalone drzewa
Druhowie z OSP Lenarty zostali wezwani do usunięcia powalonych drzew na drodze powiatowej w miejscowości Bialskie Pola.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze  

21.05.2017 Pożar śmietnika
W dniu 21 maja br. druhowie z OSP Lenarty o godz. 17 zostali wezwani do pożaru śmietnika przy Zespole Szkół w Judzikach

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

05.05 2017 W dniu 28 marca 2016r około godziny 14.20 przy zakładzie produkcyjnym Prawda 8 marca Obchody Dnia Strażaka w Olecku
Na placu w centrum Olecka odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Zasłużeni strażacy otrzymali odznaczenia i awanse w stopniach pożarniczych.
Główne uroczystości poprzedziła mszą święta w kościele pw. NMP Królowej Polski.
Później pododdziały wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowały w asyście orkiestry miejskiej na plac w centrum Olecka, gdzie odbył się apel.

Przeglądu pododdziałów pożarniczych i pocztów sztandarowych JRG PSP w Olecku oraz OSP Borawskie, Kowale Oleckie, Świętajno, Wieliczki i Lenarty dokonał warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosław Hołubowicz.

Strażackie święto było okazją do wyróżnienia i podziękowania strażakom oraz osobom związanym z środowiskiem pożarniczym, za wzorową służbę i pomoc w rozwoju ochrony przeciwpożarowej.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze  

10.04.2017 Pożar traw
W dniu 2 kwietnia 2017r.o godz.19 strażacy z OSP Lenarty zostali wezwani do gaszenia pożaru traw w Białej Oleckiej.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

09.04.2017 Pierwsza wygrana

Drużyna OSP Grom Lenarty w rozgrywkach Północno –Regionalnej Lidze Tenisa Stołowego w sezonie 2016/2017, w której rywalizowało ze sobą 10 drużyn, po zaciętych meczach wywalczyła pierwsze miejsce . Mecz o pierwsze miejsce rozegrany został z drużyną Omet Srokowo , gdzie OSP Lenarty wygrała 10:8 .

Tabela PLR 2016/2017 - końcowa

Grupa A

Miejsce

Drużyna

Ilość meczy

Punkty

Różnica z/p

1.

OSP Grom Lenarty

13

22

123:68 (+55)

2.

Omet Srokowo

13

20

124:74 (+50)

3.

UKS Jantar Gołdap I

13

17

107:72 (+35)

4.

LKS ''Amators'' Pozezdrze

13

14

93:83 (+10)

5.

LUKS ABC Żak Pisanica

13

12

83:92 (-9)

Grupa B

Miejsce

Drużyna

Ilość meczy

Punkty

Różnica z/p

6.

Ełk

13

15

109:91 (+18)

7.

KTS Słobódka

13

12

95:101 (-6)

8.

KS Giżycko

13

9

72:109 (-37)

9.

UKS Jantar Gołdap II

13

5

62:125 (-63)

10.

UKS Gawliki Wielkie

13

4

69:122 (-53)

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Autor zdjęcia: OSP w Lenartach

08.04.2017 Strażacy z OSP Lenarty z wielkanocną wizytą na Litwie.

8 kwietnia 2017r.,tradycyjnie już przed świętami wielkanocnymi, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lenartach odwiedzili dzieci z Ośrodka Pomocy Kryzysowej Rodzinie i Dziecka w Kowalczukach na Litwie . Stronę OSP reprezentował Tomasz Skrocki z małżonką Małgorzatą. Każdy z podopiecznych otrzymał słodki upominek z życzeniami świątecznymi a do ośrodka trafiły ubrania, obuwie i środki czystości . Dzieci odwdzięczyły się programem artystycznym specjalnie przygotowanym na tę okazję. Uśmiech i radość zagościły w sercach wszystkich uczestników przedświątecznego spotkania.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Autor zdjęcia: OSP w Lenartach

20.01.2017 OSP Grom Lenarty rozgrywki liga tenisa stołowego.

W I kolejce rundy rewanżowej Północnej Ligi Regionalnej Tenisa Stołowego OSP Grom Lenarty pokonał 10:3 Żaka Pisanicę. Obie drużyny grają w grupie pięciu najlepszych zespołów, które walczą o mistrzostwo PLR.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

09.01.2017 Dbają o bezpieczeństwo i pomagają potrzebującym

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Lenartach odbyło się doroczne zebranie sprawozdawcze. Członkowie OSP udzielili absolutorium Zarządowi OSP w Lenartach oraz przyjęli plan działalności na 2017 rok.
Prezes OSP w Lenartach Stanisław Ciechanowicz przedstawił sprawozdanie z rocznej działalności jednostki. Obecnie działa w niej 36 druhów oraz 12 osób w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.

W 2016 roku strażacy ochotnicy 8 razy wyjeżdżali do działań ratowniczych – 3 razy do pożarów, 5 razy do innych działań ratowniczych. Łącznie wzięło w nich udział 36 strażaków.

W działaniach ratowniczo- gaśniczych najczęściej brali Dariusz Sawicki, Jan Sawicki, Zbysław Konopczyński, Algiment Rutkowski, Marcin Konopczyński i Grzegorz Kornyszko.

W 2016 roku jednostka została wyposażona w sprzęt i umundurowanie, a także po raz pierwszy otrzymała dofinansowanie z MSW, za które druhowie kupili piłę motorową do drewna.

W oprócz działalności ratowniczej druhowie z Lenart aktywnie włączają się w organizację imprez i festynów w sołectwie oraz angażują się pomoc charytatywną. W lipcu po raz kolejny na wakacyjny wypoczynek do wsi przyjechały dzieci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Kowalczukach na Litwie, a przed świętami Bożego Narodzenia delegacja strażaków odwiedziła je i wręczyła prezenty od świętego Mikołaja.

Jednostce udało się pozyskać 48 323,88 zł, z czego 46 602,33 zł przeznaczono na działalność statutową.

Gośćmi zebrania byli m.in. komendant gminny OSP Jerzy Gołembiewski, komendant powiatowy PSP Jan Mróz oraz Ewa Zalewska - Drozd, kierownik wydział spraw obywatelskich, zdrowia i działalności gospodarczej.

Druhowie z Lenart udzielili zarządowi absolutorium za 2016 rok.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

.

Ochotnicza Straż Pożarna w LenartachOstatnia aktualizacja: 2017-12-17