Kontakt Nasza OSP Strażacy Wydarzenia Centrum Album

Lenarty

Linki

Ochotnicza Straż Pożarna w Lenartach - wydarzenia

 2015

19.12.2015 Już piąty raz prezenty z OSP Lenarty trafiły do dzieci na Litwę
W sobotę 19 grudnia 2015 r. w ośrodku w Kowalczukach ( Kalveliai ) na Litwie było niezwykle uroczyście i świątecznie. Były uśmiechnięte buzie dzieci, świąteczny nastrój i łzy wzruszenia to wszystko dzięki ludziom dobrej woli ,którym nie jest obojętny los dzieci. Za okazałą pomoc wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

07.12.2015 Nocny wyjazd
Silny podmuch wiatru, spowodował połamanie drzew na drodze powiatowej w miejscowości Bialskie Pola. Strażacy z OSP Lenarty po przybyciu na miejsce zdarzenia udrożnili drogę powiatową.

   Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze  

14.11.2015 Przekazanie sprzętu

W strażnicy OSP w Borawskich odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Olecko. Strażacy z OSP w Lenartach otrzymali: specjalne rękawice strażackie , mundury służbowe, sygnalizatory bezruchu.
Sprzęt o łącznej wartości 102,7 tys. zł przekazali strażakom ochotnikom burmistrz Olecka Wacław Olszewski i komendant powiatowy PSP w Olecku Jan Mróz.

   Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

08.11.2015 Listopadowe wichury

W dniu 08.11.2015 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Lenartach w godzinach wieczornych wyjeżdżała do leżących na drogach konarów i połamanych drzew do miejscowości Bialskie Pola
Silny wiatr od rana dawał się we znaki mieszkańcom całej Polski. W godzinach przedpołudniowych na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego porywy wiatru wynosiły 94 km/h. Równie mocno wiało na terenie całego powiatu oleckiego. Porywisty wiatr wywracał pojemniki na odpady, zrywał reklamy, łamał konary i drzewa.

  Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

08.10.2015 Pożar w Babkach Oleckich
Po północy 8 października strażacy z OSP Lenarty zostali wezwani do pożaru w Babkach Oleckich gdzie zapaliła się słoma na podajniku maszyny do produkcji brykietu. Strażacy potrzebowali blisko dwóch godzin, żeby zatrzymać rozprzestrzeniający się pożar i nie dopuścić do zapalenia kolejnych bel słomy oraz dwóch budynków magazynowych. Działania ochotników trwały blisko 8 godzin.
Wstępne straty właściciel ocenia na około 300 tysięcy, a uratowane mienie na 1 milion złotych.

  Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

05.09.2015r Szerszenie atakują, strażacy nas bronią
W sobotę 5 września nasz jednostka OSP wyjeżdżała likwidować gniazda szerszeni. Zaniepokojeni mieszkańcy Białej Oleckiej którzy sami nie mogli sobie poradzić w likwidacji gniazda, wzywali na pomoc strażaków. Likwidacji siedziska szerszeni polega na bezpiecznym odcięciu ich gniazda do specjalnego worka i przeniesieniu ich w bezpieczne miejsce lub środków użyciu chemicznych.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze  

20.08.2015 Sierpniowe wyjazdy OSP
Blisko 0.5hektara ściernisk spaliło się w dniu 24 sierpnia 2015r. w Lakielach. Pożar rozprzestrzenił się w nocy około godziny 23. Spaleniu uległo kilkanaście balotów słomy . W akcji uczestniczyły zastęp strażaków OSP Lenarty.

W dniu 21 sierpnia strażacy zostali wezwani do pożaru lasu w okolicach miejscowości Drozdowo gmina Kowale alarm okazał się fałszywy.
Po godzinie 15 w dniu 18 sierpnia zastęp strażaków został wezwany do pożaru traw w Olecku. Przyczyną pożaru było podpalenie .

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

18.08.2015 Wizyta w Kowalczukach
W dniu 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w kościele pw. Miłosierdzia Bożego Kowalczukach na Litwie uroczysta msza święta po raz szesnasty rozpoczęła obchody święta rodzin - ,,Witaj Święta Wniebowzięta” . Jest to gminne święto plonów . Na zaproszenie starosty gminy kowalczuckiej Krystyny Gierasimowicz w uroczystościach brał udział Tomasz Skrocki, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Lenartach (która od lat wspiera Ośrodek Kryzysowy Matki i Dziecka w Kowalczukach) wraz z małżonką Małgorzatą. Wśród zaproszonych gości byli między innymi europoseł, przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie Waldemar Tomaszewski. Starosta, jako gospodyni święta, po uroczystym przywitaniu zebranych gości poczęstowała zgromadzonych własnoręcznie upieczonym, tradycyjnym na Wileńszczyźnie drożdżowym ciastem z rodzynkami.
Natomiast część artystyczną rozpoczął polonez w wykonaniu dziecięcego zespołu tanecznego „Bursztyn”. Koncert, przygotowany został przez mieszkańców kowalczuckiej gminy. Wystąpiło kilka pokoleń: od najmłodszych z dziecięcego zespołu „Guzik” po dziarskie seniorki z zespołu „Przyjaciółki”, które wykonały pieśni ludowe, jak również zespoły „Melodia” i „Cantata” oraz młodociani soliści i duety, również taneczne. Śpiewano przede wszystkim w języku polskim ale także litewskim i rosyjskim . Po koncercie na mieszkańców czekały stragany z rękodziełem ludowym oraz smacznymi wyrobami kuchni regionalnej.
Przy okazji pobytu w Kowalczukach delegacja OSP odwiedziła Ośrodek Kryzysowy Matki i Dziecka i każdemu dziecku zostały wręczone słodkie upominki .

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

25.07.2015 Festyn rodzinny w Lenartach

Mieszkańcy sołectwa Lenarty bawili się w sobotę (25 lipca) na festynie rodzinnym. Atrakcji nie brakowało, a wszystkim dopisywały dobre humory, których nie zepsuł nawet deszcz. Zabawa trwała do późnych godziny wieczornych.
Organizatorzy zadbali o atrakcyjne konkurencje. Były to m.in. rzut gumofilcem sołtysa, piłowanie drewna na czas, rodzinny tor przeszkód, małżeńskie przeciąganie liny. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.

Dzieci w wieku od 3-6 lat brały udział w konkursie na rozpoznawanie warzyw i owoców, w którym nagrodami były pudełeczka na drugie śniadanie i kredki.

Podczas imprezy zorganizowano loterię fantową, z której dochód 1230 zł zostanie przekazany na leczenie Klaudii Adameit.

W czasie trwania festynu wręczone zostały nagrody w konkursie na najpiękniejszy ogród i balkon. Komisja konkursowa zrezygnowała z przyznania jego uczestniczkom konkretnych miejsc. Wszystkie panie otrzymały wyróżnienia i nagrody pieniężne.

Zabawę zakończył wieczorny koncert muzyczny.
mag

Na podstawie: http://olecko.wm.pl

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

18.07.2015 Podpalenie?
W dniu 18 lipca 2015 r. o godzinie 6 rano ochotnicy z Lenart zostali wezwani do pożaru byłego biura gospodarstwa rolnego (pałacu). Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że podłoga w jednym z pomieszczeń jest zajęta przez ogień. Po podaniu wody pożar został ugaszony. Przyczyna to prawdopodobnie podpalenie.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

12.07.2015 Wakacyjny wypoczynek
Ochotnicy z Lenart zorganizowali w dniach 4-12 lipiec br. Po raz trzeci wakacyjny odpoczynek dla dzieci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodzinny i Dziecka z Kowalczuk na Litwie. Dzieci przebywały w Lenartach w strażnicy OSP .Podczas pobytu dzieci zwiedziły Augustów i Gołdap. Wypoczynek był możliwy dzięki wsparciu wielu firm i osób prywatnych.Za okazałą pomoc w imieniu wychowanków serdecznie dziękujemy. Zobacz fotografie

27.06.2015 Sukces drużyny z Lenart na Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Górowie Iławeckim
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Lenart nie spuszcza z tonu. W sobotę, 27 czerwca po raz kolejny sięgnęła po puchary. W VII Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Górowie Iławeckim, drużyna mieszana dziewcząt i chłopców z Lenart wygrała konkurencję rozwinięcie bojowe, a w klasyfikacji ogólnej mistrzostw zajęła drugie miejsce.
To najwyższe osiągnięcie drużyn z powiatu oleckiego w kilkunastoletniej historii występów w tego rodzaju zawodach. W zmaganiach brały udział drużyny będące mistrzami powiatów i zwycięzca poprzednich zawodów - drużyna z Krotoszyn (powiat nowomiejski). Konkurencja była duża, a drużyny reprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy.

Drużyna mieszana dziewcząt i chłopców z Lenart wygrała konkurencję rozwinięcie bojowe, a w klasyfikacji ogólnej mistrzostw zajęła drugie miejsce.

Wyniki VII Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych:
1. Kalinowo (powiat ełcki) – 1044 pkt.
2. Lenarty (powiat olecki) – 1039,8 pkt.
3. Krotoszyny (powiat nowomiejski) – 1038,1 pkt. (obrońca tytułu)
4. Rogoż (powiat lidzbarski) – 1038,1 pkt.
5. Brzozie Lubawskie (powiat nowomiejski) – 1034,5 pkt.

DRUŻYNA MDP LENARTY: Dominika Pawluczuk, Joanna Domańska, Kornel Szypulski, Patryk Słabiński, Hubert Jaroni, Kinga Konopko, Kacper Korotko, Jarosław Zgiet, Dawid Balewski, Magdalena Pazdyga.

Na podstawie: www.olecko.wm.pl

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

24.06.2015 VII powiatowe zawody sportowo-pożarnicze
24 czerwca 2015 roku na stadionie w Lenartach rozegrano VII powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zrzeszonych przy Ochotniczych Strażach Pożarnych. W strażackich zmaganiach wzięło udział 5 drużyn pożarniczych, w tym 1 dziewczęca i 4 chłopięce. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Olecku i stanowili ją strażacy komendy powiatowej pod przewodnictwem sędziego głównego mł. bryg. Tomasza Milewskiego.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

20.06.2015 Sąsiedzka pomoc
20 czerwca 2015r druhowie z OSP Lenarty w ramach sąsiedzkiej pomocy pomagali druhom z Plewek w rozbiórce wieży do suszenia węży.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

19.06.2015 Podpalenie?
19 czerwca 2015 r. o godzinie 20 druhowie uczestniczyli w gaszeniu pożaru budynku gospodarczego na terenie byłego gospodarstwa rolnego w Lenartach. Przyczyną pożaru było podpalenie.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

23.05.2015 Dzień Europy w Lenartach
Przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lenartach odbyła się impreza pod nazwą "Dzień Europy". Konkurs mody, konkursy sportowe oraz wiele innych atrakcji zostało przygotowanych dla mieszkańców powiatu oleckiego.

16.05.2015 Ogólnopolskie Obchody Dnia Strażaka
16 maja 2015r odbyły się krajowe obchody Dnia Strażaka uroczystości rozpoczęły się złożeniem wiązanek pod pomnikiem strażaków poległych w akcji (przy siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP). Następnie kolumna przemaszerowała na Plac Solidarności. Podczas uroczystego apelu strażakom Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie wręczony został sztandar.
Wśród gości zgromadzonych na uroczystości byli parlamentarzyści, komendant główny PSP i jego zastępcy, przedstawiciele Zarządu Głównego ZOSP RP, władze wojewódzkie, strażacy-ochotnicy z całego kraju i strażacy z PSP

 Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

08.05.2015 Powiatowe obchody Dnia Strażaka
W dniu 8 maja 2015r na placu w centrum Olecka odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Strażackie święto było okazją do wyróżnienia i podziękowania strażakom oraz osobom związanym z środowiskiem pożarniczym, za wzorową służbę i pomoc w rozwoju ochrony przeciwpożarowej zostali wyróżnieni Medalami za Zasługi Dla Pożarnictwa druhowie z OSP Lenarty

Złoty Medal:
- dh Ferdynand Grodzicki

Srebrny Medal:
- dh Andrzej Osiecki
- dh Dariusz Sawicki
- dh Krzysztof Wierzbicki

Brązowy Medal:
- dh Lech Domel,
- dh Marcin Konopczyński
- dh ks. Grzegorz Stankiewicz

Zobacz fotografie w galerii

23.04.2015 Silny wiatr nad Bielskimi Polami
Dnia 23.04.2015r. strażacy z OSP Lenarty zostali wezwani do przewalonych drzew na trasie Lenarty – Filipów. Po dotarciu na miejsce akcji strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz usunięcia konarów z jezdni.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

20.04.2015 Wizyta na Litwie i Łotwie
W ramach Lokalnej Grupy Działania w Olecku w dniach 20-24.04.2015 odbyła się wizyta studyjna na Litwie i Łotwie w ramach której uczestnicy w tym również przedstawiciel Stowarzyszenia OSP Lenarty miał możliwość zapoznania się z pracą lokalnych grup działania w/w krajach. W trakcie wizyty odbyło się spotkanie z Polonią na Łotwie.

 Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

08.04.2015 Sezon wypalania traw rozpoczęty – pierwszy wyjazd OSP Lenarty.
Dnia 08.04.2015r. kilka minut po godzinie 17-stej zostaliśmy zaalarmowani do pożaru traw między Lenartami a Bialskimi Polami. Po dotarciu na miejsce akcji strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz ugaszenia pożaru przy użyciu tłumic. Spłonęło około 3 hektarów traw a akcja gaśnicza trwała niecałą godzinę.


Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

02-04.04.2015 Strażacy z OSP Lenarty przy Grobie Pańskim
Zgodnie z wieloletnią tradycją strażacy OSP Lenarty w trakcie corocznych obchodów Triduum Paschalnego sprawowali wartę honorową przy Grobie Pańskim w Kościele Parafialnym pw. Św Piotra i Pawła w Judzikach. Strażacka warta nawiązuje do ewangelicznych opisów mówiących o tym, że grobu Jezusa pilnowali rzymscy żołnierze, którzy byli świadkami Jego zmartwychwstania.

Poznaj historyczne aspekty Triduum Paschalnego i wyjaśnienie obrzędów
Trwają obchody Triduum Paschalnego - do Niedzieli Zmartwychwstania Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w swojej historii: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie. Chrześcijańskie Święta Wielkanocne nawiązują do Paschy - największej uroczystości religii żydowskiej, obchodzonej na pamiątkę wyzwolenia Żydów z niewoli egipskiej. Słowo Pascha, w jidysz Pajsoch, w tłumaczeniu na język polski oznacza przejście – w tradycji katolickiej odnosi się do przejścia Chrystusa ze śmierci do życia, które dokonało się w momencie powstania z martwych w Wielką Noc.

W tradycji Kościoła rzymskokatolickiego Triduum rozumie się jako trzy etapy misterium Odkupienia:

Etap pierwszy - pożegnalna uczta, czyli Ostatnia Wieczerza, oraz zapowiedź ofiary.
Etap drugi - wydarzenia Wielkiego Piątku, zakończone śmiercią Chrystusa na krzyżu.
Etap trzeci - spoczynek w grobie i zmartwychwstanie.

Wielki Tydzień, którego częścią jest Triduum Paschalne, był świętowany dopiero od IV wieku, a samo Triduum Paschalne zastąpiło Triduum Sacrum, obchodzone do 1929 roku.

Ostatnie trzy dni upamiętniające Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i zmartwychwstałego przypominają zatem trzy etapy jednego wydarzenia - zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią.

Pierwsi chrześcijanie świętowali Misterium Paschalne co tydzień, podczas niedzielnej Eucharystii. Później zaczęto jednak coraz bardziej akcentować doroczny obchód Paschy, który dokonywał się w liturgii Nocy Paschalnej.

O trzech dniach mówił już św. Augustyn, opisując zwyczaje z przełomu IV i V wieku. Mówił o Świętym Triduum, a mianowicie o dniu śmierci Chrystusa (Wielki Piątek), jego odpoczynku w grobie (Wielka Sobota) i jego Zmartwychwstaniu w Noc i Dzień Niedzieli Paschalnej. W czasach Amalariusza z Mesu, w IX wieku, przyjęto rozpoczynanie Triduum Paschalnego już w Wielki Czwartek. Reforma posoborowa wróciła do pierwotnego zwyczaju obchodzenia Triduum Paschalnego, przywracając centralne miejsce Nocy Paschalnej.

W Wielki Czwartek we wszystkich kościołach katedralnych ma miejsce uroczysta Msza Krzyżma sprawowana w godzinach porannych przez biskupa diecezjalnego wraz z prezbiterami. Podczas tej Mszy ponieważ poświęcane są nowe oleje przeznaczone do namaszczeń: podczas chrztu, bierzmowania, sakramentu kapłaństwa oraz przy namaszczeniu chorych. W trakcie Mszy odbywa się odnowienie przyrzeczeń kapłańskich.

W kościołach parafialnych odbywa się natomiast tylko jedna uroczysta Msza św. sprawowana wieczorem - Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne. W jej trakcie podczas śpiewu Chwała na wysokości biją wszystkie dzwony w świątyni. Po zakończeniu śpiewu dzwony i organy milkną. W niektórych kościołach odbywa się obrzęd „Mandatum”, obmycie nóg dwunastu mężczyznom, na pamiątkę wydarzeń z Wieczernika. Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej konsekruje się dostateczną ilość komunikantów tak, by wystarczyły na dzień obecny i następny. Po zakończeniu Wieczerzy Najświętszy Sakrament przenosi się do kaplicy adoracji, zwanej „Ciemnicą” (na pamiątkę uwięzienia Jezusa po Ostatniej Wieczerzy). Po zakończeniu liturgii z ołtarza zdejmuje się świece, mszał, krzyż, obrusy. Tabernakulum zostaje otwarte i puste, a "Wieczna lampka" zgaszona.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

28.03.2015 Wielkanocna wizyta w Kowalczukach
28 marca 2015 r. przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Lenart po raz kolejny udali się do dzieci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej Rodziny i Dziecka w Kowalczukach na Litwie z wielkanocnymi podarunkami. Dzieci otrzymały paczki z słodkościami. Do ośrodka trafiła pomoc w postaci odzieży. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu wielu darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. Podczas wizyty ustalono wstępny termin pobytu dzieci na wakacjach w Lenartach , który rozpocznie się 4 lipca 2015r.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

30.03.2015 Sprawozdanie z rozgrywek Północno-Regionalnej Ligi Tenisa Stołowego im. Franciszka Pietrołaja w sezonie 2014/2015.
W marcu 2015 zakończyły się rozgrywki Północno-Regionalnej Ligi Tenisa Stołowego im. Franciszka Pietrołaja w sezonie 2014/2015. W lidze rywalizowało 8 zespołów . Drużyna OSP Grom Lenarty w składzie : Tomasz Skrocki (kapitan) , Zbysław Konopczyński, Marcin Konopczyński , Jan Nawrot , Józef Polakowski, Tadeusz Pietrołaj , Mateusz Rutkowski ostatecznie zajęła 6 miejsce nieznacznie ustępując o 2 punkty drużynie z Ełku . Najwięcej punktów dla OSP Grom Lenarty zdobył Jan Nawrot . Najsilniejszą drużyną okazała się LUKS ABC Żak Pisanica . Natomiast strażacy z Lenart za swoją wzorową sportową postawę otrzymali puchar Fair Play . Rozgrywki zakończyły się indywidualnym turniejem rozegranym w dniu 21 marca 2015r. w Zespole Szkół w Olecku . Z drużyny OSP Grom Lenarty najwyżej uplasował się Tomasz Skrocki - 7 pozycja w turnieju . Strażacy w następnym sezonie postawili sobie za cel podniesienie pozycji o co najmniej dwa miejsca .

Druh Tomasz Skrocki
Kapitan drużyny OSP Grom Lenarty

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

20.02.2015 Zebranie sprawozdawcze OSP Lenarty
W piątek 20 lutego w remizie OSP w Lenartach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków tutejszej OSP.W trakcie dyskusji, po przedstawionych sprawozdaniach z działalności, sprawozdaniu finansowym i sprawozdaniu Komisji Rewizyjnej, poruszono sprawy dotyczące modernizacji jednostki i wyposażenia oraz współpracy z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Kowalczukach.. Pomimo trudnej sytuacji i braku możliwości wsparcia z budżetu gminy – strażacy samodzielnie poszukują środków na modernizację i podniesienie gotowości bojowej. Wniosek Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Zarządowi za okres sprawozdawczy został przyjęty jednogłośnie.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

.

Ochotnicza Straż Pożarna w LenartachOstatnia aktualizacja: 2015-12-21