Kontakt Nasza OSP Strażacy Wydarzenia Centrum Album

Lenarty

Linki

Ochotnicza Straż Pożarna w Lenartach - wydarzenia

2012

12.11.2012  Zakończenie realizacji kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy w ramach projektu "Strażacka inicjatywa".
Z dniem 10 listopada 2012 roku zakończyła się realizacja Kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy, który przeprowadzony został w ramach projektu „Strażacka inicjatywa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizatorem szkolenia była OLMEDICA z Olecka.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

28.08.2012r  Wyciek oleju
Na trasie Olecko – Giżycko w wyniku uszkodzenia przewodu paliwowego z nieznanego auta doszło 
do wycieku paliwa. Strażacy ochotnicy z Lenart zabezpieczyli miejsce wycieku.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

25.08.2012r  Festyn w Warszawie
Na Stadionie Narodowym w Warszawie zorganizowano festyn z okazji dwudziestolecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. W festynie uczestniczyli druhowie z OSP Lenarty z rodzinami.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

8.08.2012r  „Strażacka inicjatywa”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Lenartach, z inicjatywy członków OSP, z dniem 1 sierpnia 2012 roku, rozpoczęła realizację projektu pod nazwą „Strażacka inicjatywa”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a jego całkowita wartość wynosi 44.147 zł. Projekt realizowany jest na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Departament Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.  Czytaj więcej

29.07.2012r  Niespokojna niedziela
W niedzielę, 29 lipca strażacy z OSP Lenarty mieli pełne ręce roboty w związku z burzami i silnym wiatrem usuwali połamane drzewa na trasie Olecko – Lenarty.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

7.07.2012r

W związku z licznymi wypadkami w rejonie Olecka oraz pożarem obory w miejscowości Łęgowo jednostka z OSP Lenarty została wezwana do zabezpieczenia.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

24.06.2012r Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP) z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych spotkali się na VI Wojewódzkich Zawodach Sportowo Pożarniczych MDP w dniu 24czerwcac 2012r w Mrągowie. Na starcie stanęło 17 drużyn chłopców i 15 dziewcząt. Drużyny zmierzyły się w dwóch konkurencjach – rozwinięciu bojowym i biegu sztafetowym. Rozwiniecie bojowe polegało miedzy innymi na pokonaniu tunelu, rozwinięciu linii wężowych, napełnieniu zbiorników wodą przy pomocy strumieni wody podanych z hydronetek oraz wykazaniu się umiejętnościami wiązania węzłów. Najlepiej wykonali je chłopcy z Lenart Bieg sztafetowy 400 m., w trakcie którego należy pokonać ścianę-drabinę, przenieś gaśnicę, rozwinąć linie wężowe i podłączyć je z prądownicą.

W klasyfikacji ogólnej najlepsze wyniki uzyskały w grupie dziewcząt:
1 MDP przy OSP Rogóż powiat Lidzbark Warmiński - 1024 pkt.
2 MDP przy OSP Szczepankowo powiat Iława - 1016 pkt.
3 MDP przy OSP Kalinowo powiat Ełk - 1003 pkt
7 MDP przy OSP Wieliczki powiat Olecko - 967 pkt.


W klasyfikacji chłopców najlepszymi drużynami okazali się
1 MDP przy OSP Krotoszyny powiat Nowe Miasto - 1024 pkt
2 MDP przy OSP Mątyki powiat Iława - 1021 pkt.
3 MDP przy OSP Kwity powiat Lidzbark Warmiński - 10211 pkt.
5 MDP przy OSP Lenarty powiat Olecko - 1017 pkt.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Zobacz fotografie w albumie

20.06.2012r Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniu 20 czerwca 2012r w gminie Świętajno odbyły się I Międzygminne zawody MDP naszą jednostka była reprezentowana w kategorii chłopców. Na starcie stanęło 6 drużyn chłopców i 3 dziewcząt. Drużyny zmierzyły się w dwóch konkurencjach – rozwinięciu bojowym i biegu sztafetowym. Rozwiniecie bojowe polegało miedzy innymi na pokonaniu tunelu, rozwinięciu linii wężowych, napełnieniu zbiorników wodą przy pomocy strumieni wody podanych z hydronetek oraz wykazaniu się umiejętnościami wiązania węzłów. Najlepiej wykonali je chłopcy z Lenart oraz dziewczęta z Świętajna.. Bieg sztafetowy 400 m., w trakcie którego należy pokonać ścianę-drabinę, przenieś gaśnicę, rozwinąć linie wężowe i podłączyć je z prądownicą najszybciej pokonali chłopcy z Lenart. W klasyfikacji chłopców najlepszą drużyną okazała się MDP przy OSP Lenarty - 1027 pkt.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

07.06.2012r Boże Ciało
Dnia 07.06.2012r. druhowie z naszej jednostki brali czynny udział w procesji z okazji Bożego Ciała.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

04.06.2012r Przygotowanie do zawodów.
MDP przy OSP Lenarty rozpoczęła przygotowania do zawodów sportowo-pożarniczych ,które odbędą się 24 czerwca 2012r. w Mrągowie. Młodzieżówka chłopców z OSP Lenarty reprezentuje Powiat Olecko w zawodach Wojewódzkich.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

21.05.2012r Strażacy usuwali gniazdo szerszeni
To pierwsza taka interwencja w tym roku. Strażacy Rutkowski , Konopczyński i Kornyszko zostali wezwani
do miejscowości Plewki. Powodem były szerszenie, które rozlokowały się w pobliżu domu. Akcja usuwania
owadów trwała godzinę.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

12 maja 2012 Bezpieczni w Europie – czyli Dzień Europy w Lenartach
12 maja 2012 r. godz. 10.00 przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lenartach „Oda do radości” wykonana przez Miejską Orkiestrę Dętą w Olecku pod batutą Weroniki Kordowskiej, pokazy służb ratowniczych, inscenizacje baśni europejskich, konkurs kulinarny na najlepszą potrawę kuchni europejskiej, wielki bieg europejski, europejska dyskoteka – i wiele innych atrakcji zostało przygotowanych dla mieszkańców powiatu oleckiego przez Europe Direct Olecko, Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą, Ochotniczą Straż Pożarną w Lenartach oraz Zespoły Szkół – w Babkach Oleckich i Judzikach. Patronat medialny nad
imprezą objął „Głos Olecka”.

  Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Zobacz fotografie w albumie

Zobacz panoramę

29 kwietnia  2012r Nowy Zarząd ZOW ZOSP RP województwa Warminsko - Mazurskiego

29 kwietnia w trakcie III Zjazdu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie ukonstytuował się nowy zarząd. Prezesem został Jacek Protas, wiceprezesami Ryszard Harasim - pow. ostródzki, Grzegorz Kniefel przedstawiciel SIiTP, Józef Maciejewski pow. mrągowski, Ryszard Zagalski pow. elbląski. Powiat olecki w nowym zarządzie będzie reprezentował Stanisław Ciechanowicz członek Prezydium oraz Komendant PSP w Olecku Jan Mróz jako członek zarządu.
 

  Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Zobacz fotografie w albumie

27 kwietnia 2012r Nowe nasadzenia drzew i krzewów

Otoczenie strażnicy w Lenartach nabrało nowego bardziej atrakcyjnego wyglądu, dzięki pozyskanym środkom finansowym z Starostwa Powiatowego w Olecku druhowie z OSP Lenarty: Konopczyński Z , Domel L ,Sawicki J , Kornyszko G, Ciechanowicz S w dniu 27 kwietnia dokonali nowych nasadzeń krzewów .

  Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

21 kwietnia 2012r Pożar traw.

W dniu 21 kwietnia 2012r około godziny 18.20 przy drodze powiatowej w okolicy miejscowości Bielskie Pola strażacy z OSP Lenarty gasili palące się trawy.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze   Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze


 

5-7 kwietnia 2012r Członkowie OSP Lenarty aktywnie uczestniczyli w Triduum Paschalnym

Triduum Paschalne
Święte trzy dni (łac: triduum) przed Wielkanocą, na które składają się Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Triduum rozpoczyna się w Wielki Czwartek wieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej, a kończy się w wielkanocne południe nieszporami.

Wielki Czwartek
Wielki Czwartek to dzień upamiętniający Ostatnią Wieczerzę, podczas której Jezus zapowiedział swoją rychłą śmierć. W ten dzień odbywają się Msze: poranna - Krzyżma Świętego, i wieczorna Msza Wieczerzy Pańskiej.
Wielki Piątek
Wielki Piątek to dzień, żałoby i skupienia, upamiętniający śmierć Jezusa na krzyżu. W ten dzień, podobnie jak w Wielką Sobotę, nie odprawia się Najświętszej Eucharystii, a wiernych obowiązuje ścisły post.
Wielka Sobota
Wielka Sobota jest dniem żałoby i adoracji Najświętszego Sakramentu. W ten dzień, podobnie jak w Wielki Piątek, nie odprawia się mszy, święci się jednak pokarmy na wielkanocny stół.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze  Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze2 kwietnia 2012r  Prezenty z Polski trafiły do dzieci na Litwę

W poniedziałek 2 kwietnia , w ośrodku w Kowalczukach na Litwie było niezwykle uroczyście i świątecznie. Były uśmiechnięte buzie dzieci, świąteczny nastrój i łzy wzruszenia. ?Wszystkie dzieci z Ośrodka Pomocy Kryzysowej Rodziny i Dziecka otrzymały prezenty wielkanocne przygotowane przez członków OSP.
W podziękowaniu za podarunki dzieci przygotowały krótką część artystyczną.
Dodatkowo do Polaków na Litwie trafiły słodycze i środki czystości. Cała akcję zorganizowali strażacy ochotnicy z OSP Lenarty. Ich delegacja zawiozła wszystko do ośrodka już czwarty raz.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze   Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Zobacz fotografie w albumie  Zobacz film29 marzec 2012r Eliminacje powiatowe turnieju "Młodzież zapobiega pożarom" 2012

29 marca 2012 roku w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Olecku odbyły się eliminacje powiatowe XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W eliminacjach uczestniczyło 32 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. W grupie wiekowej – szkoła podstawowa zwyciężyła Klaudia Dłużniewska z SP w Świętajnie, w grupie szkoły gimnazjalne – Aleksandra Harasim z Gimnazjum w Świętajnie, a w rywalizacji szkół średnich najlepszy okazał się Dariusz Chmielewski z ZST w Olecku.
Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olecku i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olecku oraz Nadleśnictwo Olecko. Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych reprezentować będą nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27 kwietnia w Iławie.
Kolejność pierwszych trzech miejsc w poszczególnych grupach:
I grupa wiekowa szkoły podstawowej 1.Klaudia Dłużniewska, 2 Mateusz Jurewicz, 3 Patryk Szwajca.
II grupa wiekowa szkoły gimnazjalne. 1Aleksandra Harasim, 2 Jakub Brodowski,3.Zuzanna Łabanowska.
III grupa wiekowa szkoły średnie.1.Dariusz Chmielewski,2.Julia Nietubyć,3. Dawid Olechna.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze   Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze   Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

23 marca 2012r Odwodnienie terenu
Członkowie OSP Lenarty dokonali odwodnienia terenu przy boksie garażowym.
Na szczególne wyróżnienie zasługują druhowie Jan i Dariusz Sawicy , Grzegorz Kornyszko, Michał i Algiment Rutkowscy, oraz Mateusz Jackiewicz. Pracami kierował Prezes Stanisław Ciechanowicz.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze
20 stycznia 2012r Zebranie sprawozdawcze OSP
W dniu 20 stycznia 2012r w OSP Lenarty odbyło się roczne zebranie sprawozdawcze z udziałem Prezesa Gminnego Zarządu OSP druhem Wacławem Olszewskim.
Podjęto uchwałę o nadaniu sztandaru z okazji 40-lecia istnienia OSO w Lenartach.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Zobacz fotografie w albumie 

.

Ochotnicza Straż Pożarna w LenartachOstatnia aktualizacja: 2013-01-31